Muayene

Muayene kliniğimize getirdiğiniz dostunuzun hastalığının tanısında kullanacağımız yönteme karar verdiğimiz ilk aşamadır. Kliniğimize gelen her hasta ister aşı ya da paraziter uygulama için ister yaşadığı bir problem sebebiyle gelmiş olsun, mutlaka detaylı bir muayeneden geçirilir.Dostunuzda göreceğiniz ufak sorunlar, büyük problemlerin habercisi olabilir, bu nedenle anormal bir durumla karşılaştığınızda mutlaka muayene için veteriner hekiminize başvurunuz.
 

 

Teşhis ve Tedavi

Genel muayeneden sonra hastanın hastalık geçmişini bilen kimselerin bilgilerine ihtiyaç duyulabilir. İlk aşamadan sonra ileri tetkik yöntemlerine (röntgen, kan, idrar, dışkı tahlilleri vs.) başvurulabilir. Kliniğimizde teşhis ve tedavi hasta sahiplerini tedavinin her aşamasında bilgilendirilerek en son gelişmeler ışığında yapılmaktadır.                                                                                                                                                                                 

 

Aşı ve Aşılama Takibi

Dostunuzun uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için aşılama programlarına titizlikle uyulmalıdır. Bu uygulamalar hem onun hem de sizin sağlığınız için gerekli uygulamalardır. Aşı takibi kliniğimizde veteriner takip programı aracılığıyla yapılmaktadır.

 

 

İç veDış Paraziter Uygulamalar

İç ve dış parazit uygulaması özellikle hastalarımızla temas eden kişiler için de halk sağlığı açısından önem arz etmektedir. İç ve dış parazit takibi hem telefon hem de mesaj uygulamasıyla hasta sahiplerine hatırlatılmaktadır.

 

 

Koruyucu Hekimlik

Kliniğimizde önemle üzerinde durduğumuz hususlardan biridir. Bu uygulama özellikle aşılama ve antiparaziter programlama ile birlikte kliniğe gelen dostunuza yapacağımız basit bir muayene ile de önem kazanmaktadır.Hastalıkları tedavi etmekten ziyade, oluşumunu engellemek önceliğimizdir.

 

 

Kuduz Titrasyon Testi

Kliniğimizde yurdışında seyahat edecek olan kuçük dostlarımız için gerekli kan örneği alınarak Türkiye'de yetkili tek kurum olan Etlik laboratuvarına gönderilmektedir. Avrupa Ülkelerine seyahat edeceklerin beraberinde götürecekleri evcil hayvanlarında kuduz antikorlarının titre tayini Etlik laboratuvarı tarafından yapılmaktadır ve verilen raporlar Avrupa Birliği ülkelerince kabul edilmektedir ya da herhangi bir yasal işlem gerektiren durumlarda bu test uygulanmaktadır.                                                                                                                                       

 

Röntgen

Röntgen muayenede ,hastalığın  teşhisinde yadımcı olan bir görüntüleme sistemidir.Röntgen bize hayvanınızın kemik ,yumuşak doku ve iç organları hakkında bilgi verir. Kliniğimizde bu hizmeti 15-20 dk.gibi kısa bir sürede sizlere sunmaktayız.

 

 

Cerrahi

Hiçbir hayvansever herşeyden çok sevdiği dostunun ameliyat masasına yatmasını istemeyecektir Evcil dostlarımız yaşam süreleri boyunca çeşitli sebeplerden (Yaralanma, trafik kazası, tümör vb.) dolayı cerrahi müdahale ile tedavi mecburiyetinde kalabilirler. Ancak gerekli olduğunda Kartal Veteriner Kliniği olarak dostlarınızın yanında olarak operasyonları başarıyla uygulanmaktadır.

 

Doğum ve Jinekoloji

Temel olarak doğuma yardım, doğum kanalı içerisinden yavrunun geçişini kolaylaştıracak herhangi bir basit düzeltme işlemi olabileceği gibi kasılma gücünü yitirmiş uterustan yavrunun zorla çekilerek çıkartılması veya yavrunun kanaldan geçmesinin mümkün olmadığı olgularda cerrahi yöntemleri, bir diğer deyişle "operasyon sezaryen" gibi komplike uygulamaları kapsar.

 

Acil Hizmeti

Araba çarpması, yüksekten düşme, başka hayvanların saldırması, çok hızlı gelişen ve seyreden hastalıklar gibi acilen tedavi edilmesi gereken olgularda kliniğimizce gereken işlemler hızlı bir şekilde yapılır.

 

 

Şirket Veteriner Hekimliği

Şirketinizde veya fabrikanızda bulunan pet hayvanlarınız için rutin kontroller , aşılamalar gibi uygulamaları bizzat ayağınıza gelerek hizmetinize sunuyoruz.