Cerrahi

Cerrahi

Kliniğimizde her türlü cerrahi operasyon ameliyathanemizde steril şartlar altında yapılmaktadır.
Pet sahiplerinin cerrahi işlem öncesi tereddütleri olur ve biz Atlas Veteriner Kliniği olarak farkındayız.
Petiniz ameliyata  girmeden önce muayene edilir. Anesteziye girecek olan petiniz için bir dizi testler uygulanır. Petiniz bu testler sonunda güvenli bir şekilde anesteziye alınır.

Ameliyat ne gibi riskler içeriyor ?

Petinizin ameliyat yeri, anestezi, genel durumu, yaşı, ırkı, daha   önceden geçirilmiş operasyonlar, her hangi bir kronik hastalık durumu,   her hangi bir ilaç alerjisi veya operasyon şekli; operasyonda karşılaşılabilecek risklerdir. Petinize tahliller yapılarak petinizin durumunu ve anestezik maddenin   vücuda zararı konsunda bilgi sahibi olunur ve petinizin anesteziden ne   oranda etkileneceği tahmin edilir ve buna uygun operasyon uygulanır.

Petim operasyonda ve sonrasında acı çeker mi ?

Operasyon sırasında ağrı duyusu ortadan kalkar, petiniz acı çekmez. Ameliyat sonrası ağrılar, cerrahi performans ile ilişkilidir ve operasyonun nerede olduğuna bağlıdır. Kedi ve köpeklerin ağrı eşikleri insanlar ile karşılaştırılmamalıdır. Kedi ve köpeklerin ağrı eşikleri insanlara göre daha yüksektir.

Operasyon yarası belli olur mu ?

Yara bölgesinin durumu, yara bölgesinin açılış şekli ve uygun bir   cerrahi estetik dikiş uygulaması ile güzel bir görünüm sağlanabilir.

Kliniğimizde uygulanan cerrahi müdahaleler:

 Yumuşak doku cerrahisi
•Kısırlaştırma
•Tümör,kist ve lipomların uzaklaştırılması
•İç organlara yapılan müdahaleler

 Ortopedik Cerrahi
•Bacak kırıklarının stabilizasyonu
•Arthirit ve topallık tedavileri

UA-32273842-192375876
Whatsapp İletişim!
Tıkla Ara!